ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8952251
*
nr 895 2251
Spegel
Art Deco, 1920-/30-tal, höjd: 110
Utrop:
800 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 maj 2014
kl 20:08:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/5 20:24:27
1
200 kr
14/5 20:36:05
2
150 kr
17/5 09:08:56
3
Vinnande bud
18/5 08:47:51
2
300 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58
*
Spegel
nr 895 2251
Spegel
Art Deco, 1920-/30-tal, höjd: 110
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 19 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/5 20:24:27 | 1 | 200 kr |
14/5 20:36:05 | 2 | 150 kr |
17/5 09:08:56 | 3 | Vinnande bud |
18/5 08:47:51 | 2 | 300 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Art Décoratifs
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
En dekorationsstil som uppkom mellan 1:a och 2:a världskriget.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: art deco spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:58